Biuro dla małej firmy w Krakowie

Większość małych firm potrzebuje własnego biura. Chociaż część freelancerów decyduje się na pracę w domu, a z klientami spotyka się w kawiarni lub omawia projekty przez telefon, to jednak księgowy, prawnik, grafik i pracownicy innych branż chcą pracować w małym biurze, w którym można przyjmować klientów. W Krakowie oferta małych biur dla firm pozwala na znalezienie lokalu w dobrej dzielnicy i w niewielkiej cenie.

Firmy jednoosobowe lub zatrudniające zaledwie dwóch czy trzech pracowników nie potrzebują dużych metraży. Wielkie biuro o powierzchni 100 metrów kwadratowych to nie tylko wysokie koszty wynajmu czy kupna, ale także opłat za prąd czy ogrzewanie. Niewielkie pomieszczenie oscylujące w granicach 20 metrów kwadratowych w zupełności wystarczy, by ustawić w nim dwa lub trzy biurka i czuć się swobodnie. Jeśli oprócz głównego biura jest dodatkowe pomieszczenie na urządzenie kuchni, nie trzeba nic więcej. Większe znaczenie ma jednak okolica, w której biuro się mieści.

Mała firma, to także mniejsze przychody, niż w wielkiej korporacji, dlatego biura dla małych firm często mieszczą się poza drogim centrum Krakowa. Nie przeszkadza to jednak w zdobywaniu klientów, bo deweloperzy wynajmujący biura, czy prowadzący ich sprzedaż decydują się na budowę swoich biurowców w dzielnicach dobrze skomunikowanych z centrum miasta. Dojazd do biura jest więc łatwy, a okolica zwykle przyjazna, bezpieczna i zachęcająca do odwiedzin. Posiadanie biura w nowoczesnym biurowcu dodatkowo wpływa na odbiór całej firmy, a także umożliwia pozyskiwanie klientów w obrębie jednego budynku.

Warto także, na samym początku działalności małej firmy zastanowić się nad wynajęciem biura. Jest to tańsze i bardziej elastyczne rozwiązanie. Jeśli firma z czasem się rozrośnie, łatwiej można przenieść się do większych pomieszczeń. Gdy jednak profil firmy zakłada, że zawsze będzie to jednoosobowa działalność, albo ograniczona do dwóch czy trzech osób, a środki finansowe na to pozwalają, posiadanie własnego biura może stać się korzystną inwestycją.