Gdzie szukać magazynu na sprzedaż?

Każda firma, która zajmuje się produkcją, obrotem towarem czy jego dostarczaniem do klientów, potrzebuje magazynu. Jednak potrzeby mogą być różne – od małego pomieszczenia gospodarczego, po wielki magazyn z rampą i placem przymagazynowym. Trzeba też zastanowić się, czy wolimy wynająć magazyn, kupić go, czy samodzielnie wybudować. A jeśli kupić, to jak szukać magazynu na sprzedaż, który spełni nasze oczekiwania?
Sprzedażą magazynów zajmują się zarówno inwestorzy prywatni, jak i firmy. Rynek wtórny to przede wszystkim magazyny, które usiłują sprzedać firmy, które korzystały z danego magazynu, ale zmieniły profil działalności albo plany związane z rozwojem firmy, chcą przenieść się w inny region polski, chcą zakończyć działalność i sprzedając magazyn odzyskać zainwestowane w nieruchomość pieniądze. Szukając gotowego magazynu na sprzedaż warto wertować ogłoszenia lokalne i te, które publikowane są w Internecie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że budynek z rynku wtórnego nie zawsze jest skrojony na miarę naszego przedsiębiorstwa. Bardzo możliwe, że w interesującej nas okolicy nie znajdziemy magazynu z założoną powierzchnią, albo budynek będzie musiał zostać dostosowany do potrzeb naszej firmy.

Śledząc poczynania lokalnych deweloperów możemy też zdecydować się na zakup nowego magazynu. Dzięki temu zyskamy na czasie, bo ominą nas formalności związane z pozwoleniami na budowę, a nawet szukanie odpowiedniej działki. Firmy zajmujące się budową magazynów na sprzedaż często oferują zróżnicowane budynki w bardzo atrakcyjnym położeniu. Deklarują też możliwość dostosowania wybranego magazynu do indywidualnych potrzeb klienta. Magazyn często jest gotowy do odbioru nawet kilka dni, po jego zakupie. Jak w przypadku rynku wtórnego, najwięcej nowych magazynów na sprzedaż pojawia się w ogłoszeniach w Internecie. Jeśli jednak nie znaleźliśmy idealnego magazynu, zawsze możemy zwrócić się do dewelopera z pytaniem o możliwość zakupu nieistniejącego jeszcze magazynu, tak byśmy mogli od razu zaplanować jego wygląd, układ pomieszczeń czy wyposażenie wewnętrzne i zewnętrzne.