Jak kupić magazyn?

Posiadanie własnego magazynu jest niezbędne w wielu branżach przemysłowych i usługowych. Od składu budowlanego, po sklep internetowy, przez firmy kurierskie – bez dużego budynku, w którym bezpiecznie można składować swoje produkty albo produkty klientów trudno prowadzić taką działalność. Dobrego magazynu na sprzedaż warto poszukać, gdy firma wchodzi na rynek albo rozwija się i wymaga coraz to większych inwestycji.
Szukanie magazynu na sprzedaż nie różni się od szukania domu, mieszkania, czy pomieszczeń na siedzibę firmy. W pierwszej kolejności musimy określić w jakim mieście, bądź regionie chcemy prowadzić swoją działalność. W przeciwieństwie jednak do domu czy mieszkania warto szukać magazynów w pobliżu ruchliwych arterii – autostrad czy zjazdów z dróg ekspresowych, tak by mieć dobre połączenie logistyczne z innymi regionami kraju i łatwy wyjazd na drogi szybkiego ruchu. Ważny jest także dojazd do samego magazynu – musimy sprawdzić, czy droga prowadząca do nieruchomości firmy umożliwia przejazd ciężkich pojazdów.

Sprzedażą magazynów zajmują się firmy deweloperskie, które specjalizują się w znajdowaniu dobrych lokalizacji, starają się o wszelkie zgody i budują gotowe magazyny oraz przystosowują je do wymagań indywidualnych klientów. Kupowanie magazynu od takiej firmy ułatwia i przyspiesza kupowanie takiego magazynu. Bardzo możliwe, że deweloper ma w ofercie kilka czy kilkanaście magazynów w jednym punkcie, można więc wybierać i dobierać magazyny do własnych potrzeb – zarówno, gdy chodzi o wielkość tego magazynu, jak i jego przeznaczenia. Inaczej bowiem zbudowany jest magazyn do produktów sypkich i cieczy, a inaczej z przeznaczeniem na stal czy sprzęt RTV i AGD. W ofertach można także znaleźć magazyny z ogrodzeniem, a nawet ochroną.

Samo kupowanie magazynu niewiele różni się od kupowania domu czy mieszkania – wymaga wkładu pieniężnego lub kredytu oraz zawarcia umowy. Posiadanie własnego magazynu pozwala na swobodne nim zarządzanie, przebudowywanie, a także sprzedaż po zakończeniu działalności czy zmianie miejsca jej prowadzenia.