Meble idealnie dopasowane

Chodzisz od tygodni po salonach z meblami i nie możesz kupić podstawowego wyposażenia domu? Chociaż salony meblowe oferują tysiące różnych zestawów i mebli modułowych, są osoby, które stawiają na indywidualne rozwiązania, albo po prostu mają wnętrza trudne do umeblowania. Wąskie, ze skośnymi ścianami, na poddaszu, czy bardzo małe – takie wymagają mebli na wymiar, a te zamówimy w firmach oferujących usługi stolarskie.

Jakie mamy możliwości, zwracając się z prośbą o zrobienie mebli do zakładu stolarskiego? Możemy zamówić meble według projektu, który został wykonany przez projektanta wnętrz czy architekta. Architekt może przygotować taki projekt według naszego pomysłu, jak i samodzielnie zaproponować dobór mebli, półek, drzwi. Jego pomoc może być niezwykle ważna, zwłaszcza gdy chodzi o urządzenie problematycznych pomieszczeń. Jeśli pokój jest wąski i nie mieści się w nim łóżko albo szafa, jeśli mieszkanie znajduje się na poddaszu, na którym występują skosy, okna wykuszowe, sufit jest niski albo gdy w kuchni mamy niekorzystny układ przyłączy. Architekt, dysponując wiedzą, doświadczeniem, ale też pewnego rodzaju zmysłem, rozrysuje projekt, na podstawie którego stolarz wykona meble i później je zamontuje na miejscu.

Oczywiście, każdy, kto ma gotowy pomysł na łóżko, szafę, zabudowę kuchenną, czy sprytne schowki w łazience, może zamówić wizytę stolarza, który wszystko obmierzy i po kilku dniach czy tygodniach dostarczy gotowy mebel. Korzystając z usług stolarskich pamiętajmy jednak, że to nie masowa produkcja, a jak za wszystko, co jest przygotowywane pod indywidualne zamówienie trzeba dodatkowo zapłacić, ale też uzbroić się w cierpliwość, bo produkcja trwa dłużej, niż ta taśmowa. Montaż na miejscu także jest wykonywany przez stolarza. Meble na zamówienie jednak gwarantują, że będą idealnie pasować do pomieszczenia, będą wykonane z dobrej jakości produktów, trwałe, no i oczywiście jedyne na świecie, niepowtarzalne.